Зрощування кабелю, все що потрібно знати

Оптоволоконні мережі широко використовуються і утворюють основу багатьох мереж. Швидше за все, ви теж використовуєте прямий оптичний зв’язок через FTTH. Тому важливо мати уявлення про два загальні методи, що використовують для з’єднання волоконно-оптичних кабелів – механічне зрощування і зрощування зварюванням.

Що собою являє зрощування?

Кабелі з оптичним волокном не такі прості, як кабелі типу Cat6 або телефонні. Але у них є свої переваги, особливо для підключення магістралі локальної мережі (Inter switch / Inter-departmental connections, які працюють на відстані більше ста метрів). Як ви вже здогадалися, зрощення – з’єднання двох або більше кабелів. Використовуючи оптоволокно, без цього процесу не обійтися. Наприклад, щоб прокласти один довгий волоконний кабель, доведеться використовувати два-три коротких кабелі. Отже, ви повинні зрощувати їх, щоб об’єднати ці кабелі разом і створити єдину лінію зв’язку.

Існує два типи зрощування, які зазвичай використовуються: механічне зрощування і зрощування зварюванням.

Механічне зрощування:

Механічне зрощування з’єднує два волокна разом механічно. Для його створення утримуюють кінці кабелів разом для їх кріплення або склеювання один з одним. Це використовується в основному для тимчасових волоконних з’єднань.

Хоча цей метод може мати дещо вищі втрати, але зате він набагато економічніше, початкові витрати, необхідні для покупки механічного спліттера, є меншими. Вартість одного зрощування вище, коли використовуються складні механічні сполучні блоки для зрощування більшого числа волокон.

Зрощування зварюванням:

За допомогою цього методу, два центри волокна зварюються один з одним використанням тепла або електричної дуги. Обладнання, що використовується для зрощування зварюванням, є відносно високотехнологічним і коштує вище, ніж механічний спліттер. Але експлуатаційні витрати менше, і оптичні втрати також менше. Таким чином, зварювання є більш точним методом для з’єднання двох волокон. Спосіб ідеально підходить для надійного і постійного з’єднання між двома волокнами.

Цей спосіб більш привабливий, оскільки дозволяє налаштувати безліч опцій, щоб домогтися потрібного результату. Деякі зварювальні апарати можуть збільшувати і відображати з’єднання. А також, вони можуть визначити передбачувану кількість втрат волокон (в дБ) після того, як два кабелі будуть зварені.

Яким чином можна перевірити працездатність зрощенного оптоволокна?

Для цих завдань використовують оптичний рефлектометр, який дозволяє перевірити можливість підключення оптоволоконного кабелю. Рекомендується проводити вимірювання рефлектометра з обох кінців кабелю(двунаправленное вимір), щоб отримати точний аналіз.

Як правило, в корпоративних мережах можна допускати втрату зрощування від 0,25 до 0,3 дБ. Але, якщо використовується зрощування зварюванням, то втрати можуть бути рівними 0,1 дБ або навіть менше. Для проведення зрощування найкраще наймати фахівців, які підберуть оптимальний сплайсер для мережі і зроблять якісне зрощення.