Вибір між пасивними і активними оптичними мережами

Вибір FTTH вважається кращим у відношенні якості передачі і пропускної здатності. Поширення мереж доступу FTTH (Fiber To the Home) пройшло довгий шлях, перш ніж абоненти почали використовувати оптоволокно замість мідних ліній для створення широкосмугового доступу в Інтернет. FTTH – це форма волоконно-оптичного зв’язку з волокном, яка проходить від центрального офісу до абонента. Мережу FTTH можна створити напряму, використовуючи активну оптичну мережу (AON) або пасивну оптичну мережу (PON). Кожен варіант пропонує спосіб розділити дані і встановити їх за наміченим маршрутом. Ці дві мережі співрозмірні і мають свої переваги й недоліки, які наведені нижче.

Пасивна оптична мережа

Пасивна оптична мережа (PON) – це точка для багатоточкової (PMP) оптичної мережі, яка використовує тільки волокно і пасивні компоненти, такі як оптичні розгалужувачі, ніяких активних компонентів (підсилювачів, повторювачів або схем формування). Іншими словами, пасивна оптична мережа розділяє оптоволокно на частини мережі. У пасивної оптичної системі однополюсное оптоволоконное з’єднання з терміналом оптичної лінії центрального офісу (OLT) підключається до оптичних мережевих терміналів (ONT) або оптичним мережевим блокам (ONU) в приміщеннях замовника. Оптичний спліттер, також званий перехідником PON, або встановлений в приміщенні абонента, або за його межами, щоб відділятися для збору оптичних сигналів і розподілу сигналів для користувачів.

Активна оптична мережа

Пристрій AON має двоточкову структуру (PTP), де кожен користувач має свою власну виділену оптоволоконну лінію, яка закінчується на оптичному концентраторі. В активній оптичній системі використовують обладнання з електричним перемиканням, таке як маршрутизатор або агрегатор комутатора для управління розподілом сигналів і даними маршруту у відповідні місця. Крім того, AON ідеально підходить для сегментів кінцевих споживачів з високим рівнем прибутку, таких як бізнес-клієнти, багатоквартирні будинки, університети, місцева влада і т. д.

Порівняння AON & PON

Ключова технічна різниця між технологією активного і пасивного доступу полягає в тому, що в пасивних оптичних мережах використовується спліттер. Це свого роду багатодзеркальное дзеркало, яке розподіляє оптичний сигнал для абонентської лінії по оптоволоконним маршрутами без електричного струму. Крім того, PON ефективний, оскільки такая оптоволоконна мережа може обслуговувати багато користувачів одночасно. З іншого боку, оскільки смуга пропускання в PON не призначена для окремих осіб, складніше виявити збої при виникненні порушень волокон. Також, частка волоконно-оптичних ниток для частин мережі вимагає, щоб абоненти PON були географічно ближче до центрального джерела даних.
Що стосується абонентів AON: пропускна здатність кожного порту призначена для окремого користувача. Таким чином, більш висока пропускна здатність на порт можлива саме через AON. Через це ж легше виявити дефекти волокна або якусь неполадку. Однак, для системи AON потрібне активне обладнання для управління передачею сигналу, що означає джерело живлення і потенційно більш високі витрати.

Підсумок

При прийнятті рішення про вибір PON або AON варто врахувати, яким буде клієнт, які послуги йому потрібні, і масштаб самої мережі. Наприклад, PON – підходить для довгих дистанцій, AON – якщо мережа створюється для використання лише кількома особами. В усіх випадках не існує єдиної технології. В принципі, пасивні оптичні мережі – кращий вибір для постачальників мережевих послуг, які постачають послуги великій кількості користувачів. У той час як активні оптичні мережі більш підходять мережевим операторам для створення приватних волоконно-оптичних ліній комерційним особам.