Види роутерів та їх призначення

Маршрутизатор (він же роутер) призначений для передачі данних користувачу. Також його можна використовувати для роздачі IP-адреси, шифрування трафіку чи створення локальної мережі. Види роутерів за призначенням:

1.Ethernet/LAN
2.3G
3.ADSL.
4.Інші

Перед тим, як обирати собі маршрутизатор, слід дізнатися тип мережі. Найпопулярнішим вибором серед усіх видів роутерів є перший варіант, тобто ті, які дозволяють створити Wi-Fi з’єднання. Якої сами марки роутер – неважливо, бо принцип роботи у всіх одинаковий і різниця (окрім інтерфейсу налаштувань та дизайну самого роутера) відсутня. Також розрізняють такі види роутерів: з частотою 2,4 ГГц і 5 ГГц. Фактично, це є прямим відображення максимальної швидкості інтернету, яку може забезпечити роутер. Більше ГГц – більша швидкість.

Існує більш народна класифікація: дорогі і дешеві роутери. Чим же різниться роутер за низькими цінами від більш дорогого? По-перше, кількість портів. В стандартному варіанті їх 4, що влаштує 90% користувачів. По-друге, вищезгадана частота, а також наявність/відсутність та кількість антен. Тобто, для звичайного користування цілком доцільним буде обрати роутер за низькими цінами.

Якщо коротко підсумувати, то роутер, мабуть, один з найбільш зручних типів інтернет підключення, так як забезпечує можливість використовувати його на безлічі гаджетів, які стали невід’ємною частиною сучасної людини.