10 переваг використання оптичного волокна в мережах

Рано чи пізно приходить час, коли будь-який постачальник мережевих послуг досягає меж існуючих мережевих носіїв – будь це коаксіальні кабелі з впровадженням технології HFC або EOC, або навіть Ethernet. Так що тут говорити, якщо навіть радіохвилі мають свої обмеження.

Загалом, існує 10 основних переваг вибору оптичного волокна для мереж:

1. Відстань передачі;
2. Діелектричний захист;
3. Розмір;
4. Аага;
5. Аростота встановлення;
6. Безпечна передача (особливо для бездротового зв’язку);
7. EMI і RFI (не створює спотворень, наприклад, в сигналі CCTV);
8. Бюджетність;
9. Необмежена пропускна здатність;
10. Неприваблива для крадіжки

Необмежена пропускна здатність
Оптичне волокно практично не має обмежень на швидкість і кількість пропускної інформації. У Lucent Technologies проведено цікаве дослідження, яке показало, що одномодове волокно здатне передавати інформацію зі швидкістю 200 Тбіт / с!
Чому ж волоконно-оптичні кабелі здатні передати інформацію на таких швидкостях? Пояснюється це тим, що технологія дозволяє використовувати модулятори на дуже високих частотах. Друге, що варто пам’ятати, це те, що по оптоволоконному кабелю ви можете передавати кілька довжин хвиль одночасно, при цьому подвоюючи або збільшуючи швидкість.
Тобто, під необмеженою пропускною спроможністю мається на увазі те, що встановивши один раз оптоволокно можна збільшувати швидкість передачі даних без заміни кабелю. До того ж, якщо і доводиться замінюваати щось, то це дрібніші компоненти, але ніяк НЕ саме оптоволокно.

Відстань передачі
В наші дні доступ ADSL останньої милі широко замінюється рішеннями на базі FTTx PON. Це пов’язано з тим, що куди простіше витратитися на гігабітний Ethernet понад 120 км завдовжки, ніж на мідний 100-метровий носій з обмеженою максимальною швидкістю.

EMI і RFI-імунітет
Ця перевага в основному обумовлено низькою швидкістю загасання оптичного сигналу і низькою дисперсією імпульсу. Таким чином, такий імунітет робить неполадки помітнішими і зменшує значно їх спотворення. Завдяки передачі відео по волокну, картинка на тому ж CCTV максимально чітка і якісна.

Бюджетність
Оптичне волокно має набагато більше переваг і запросто могло б стати ласим об’єктом крадіжки. Але, на відміну від міді, оптоволокно набагато дешевше. Навіть якщо хтось відчайдушно і вирішиться викрасти його, то замінити оптичне волокно НЕ складе проблем. Крім менших витрат на кабель, зменшуються також витрати на обслуговування. Це одна з головних причин, чому оптоволокно є базовим основним вибором для мереж FTTx.

Діелектричні переваги
Весняна гроза запросто може спалити 40% коаксіальних мережевих модемів на базі ЕОС, а ще більше мережевих карт кінцевих користувачів. Але це не стосується оптоволокна, адже воно діелектричне і не потребує заземлення. Це ще один плюс перед мідним носіями.

Розмір
Розмір мідного дроту визначається так: більше каналів – більший розмір, більше ниток, більше перехресних перешкод. Тепер же, оптоволокно має невеликий стандартизований розмір, і найголовніше, ніяких перешкод при цьому немає.