Види оптичних муфт

Завдяки широкому поширенню, на сьогоднішньому споживчому ринку представлено різні види оптичних муфт. Для різних об’єктів, будівель тощо обов’язково застосовуються різноманітні муфти.

Найбільш поширена серед муфт, сполучна. Сполучна муфта для оптичного кабелю ділитися на наступні види: тупикова та прохідна. Основною перевагою тупикових муфт є швидкість і простота монтажу та фіксації оптичного волокна, можливість швидкого додавання або усунення сплайс-касет завдяки чому ремонтні, сполучні роботи проводяться набагато швидше та легше. Оптична прохідна муфта використовується при введенні кабелю симетрично з протилежних сторін. Також можна використовувати цю конструкцію в тупиковій муфті. Для цього закривають другий вхід заглушкою.

За типом зрощування оптичні муфти поділяють: на холодні, в яких з’єднання відбувається за допомогою стяжці хомутів та закручення болтів. гарячі, в яких муфта нагрівається, і завдяки розширенню матеріалу кабель вставляється в з’єднувальний контейнер. Від того, наскільки правильно підібрана муфта, буде залежати термін її роботи та якість функціонування, та довговічність. Тому її конструкція має забезпечувати всі ті вимоги які на неї покладаються.